Marport Limanı
Terminal Özellikleri


Terminal Detayları

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam.

Marport, ISTANBUL

Marport Limanı
Terminal Özellikleri

01

Teknik Özellikler

Yıllık 2.3 milyon TEU konteyner elleçleme kapasitesine ve toplam 1605 metrelik rıhtım uzunluğuna sahip olan Marport Liman İşletmeleri yaklaşık 530.000 metrekarelik alanda iş ortaklarına kesintisiz hizmet vermektedir.

Detaylar

02

Ekipman Parkı

Marport Liman İşletmeleri 10 adet SSG, 5 adet MHC, 41 adet RTG ve 102 adet limaniçi aktarma aracını bünyesinde barındırmakta olup her tip konteyneri elleçleme kapasitesine sahiptir.

Detaylar

03

Teknoloji

Dünyanın en büyük konteyner gemilerine son teknoloji ürünü ekipman ve sistemlerimizle hizmet vermekteyiz.

Detaylar

Sadece Teknik özellikler bir liman için yeter mi?


Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam04

Konum ve Hinterland

İstanbul Ambarlı Bölgesinde bulunan limanımız sanayi ve üretim faaliyetlerinin oldukça yoğun olduğu Batı Marmara bölgesine hizmet sunabileceği avantajlı bir konuma sahiptir.

Detaylar

05

Operasyonel Performans

Tecrübeli çalışanları ve üst düzey ekipmanlarıyla Marport, müşterilerine verimli operasyonel çözümler sağlamaktadır.

Detaylar

Terminal Özellikleri

Yıllara Göre Marport Throughput Verileri
Terminal Özellikleri

Ekipman Parkı

Teknik Özellikler

ELLEÇLEME KAPASİTESİ KONTEYNER(TEU/YIL)

2.300.000

TOPLAM LİMAN SAHASI

447.431 M2

KAPALI AMBAR

6.103 M2

GÜMRÜKLÜ AÇIK ALAN

423.665 M2


RIHTIM İSKELE ÖZELLİKLERİ

UZUNLUK

1937 M

MAKSİMUM DRAFT

17 M

Terminal Özellikleri

Marport Teknolojisi

Marport, müşterilerine en yüksek kalitede hizmet verebilmek için, teknolojiyi en üst seviyede kullanmakta ve bu alanda sürekli yeni yatırımlar yapmaktadır. Sektör liderlerinden biri olarak temel prensibimiz, her alanda olduğu gibi teknoloji alanında da sektör lideri tedarikçilerle çalışmaktır.

Limanımızda Terminal İşletim Sistemi (TOS) olarak, dünyanın önde gelen terminallerinin kullandığı Navis N4, ERP (finans, muhasebe, depo, satınalma ve raporlama) sistemi olarak SAP ve İş Zekâsı Sistemleri olarak SAP BO kullanılırken, ayrıca kendi bünyemizde geliştirdiğimiz yazılımlarla süreçlerimizde maksimum otomasyon ve entegrasyonu sağlanmaktadır. Tüm sistemlerimiz hem birbirleri ile hem de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı sistemleri ve acentelerimizle entegre çalışmaktadır.

Tüm bu sistemlerin kesintisiz çalışabilmesi için, iş sürekliliği ve felaket yönetimi yaklaşımları esas alınarak network altyapımız ve veri merkezimiz yedeklenmiş durumdadır. Bunlara ilave olarak bulut teknolojisi de aktif olarak kullanılmaktadır. Ayrıca limanımızda kullanılan tüm mobil cihazlarımızın TOS bağlantısı 3G ve 4.5G üzerinden yapılmaktadır. Marport bu teknolojiyi kullanan dünyadaki sayılı limanlardan biridir.


Terminal Özellikleri

Marport'un eşsiz
Konum ve Hinterlandı

Terminal Özellikleri

Marport'un eşsiz
Konum ve Hinterlandı